Wybierz region  
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

View contacts
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

View contacts
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

View contacts
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

View contacts
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

View contacts
Aktualności
PURE SPACE

Bezpieczniejsze miejsca pracy z PURE SPACE

Czy będę tu bezpieczny? To pytanie zadają sobie niezliczeni pracownicy na całym świecie, którzy po miesiącach pracy w domu ponownie wracają do swoich miejsc pracy. PURE SPACE, nowy produkt ISS, ma na celu pomóc pracownikom w powrocie, poprzez zagwarantowanie odpowiedniego poziomu higieny na obiektach.

Pandemia COVID-19 znacznie zaburzyła sposób, w jaki ludzie żyją i pracują, gdy pracownicy zostali wysłani do domów w celu zmniejszenia ryzyka infekcji. "Dystansowanie społeczne" stało się synonimem "bezpieczeństwa". PURE SPACE ma za zadanie sprawić, aby pracownicy mogli poczuć, że wracają do bezpiecznego środowiska pracy.

Ponowne zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach pracy 
Wyzwanie, przed którym stoją pracodawcy jest dwojakie. Firmy muszą zadbać o to, aby pracownicy mogli wrócić do miejsc pracy, które spełniają wyższe niż wcześniej standardy higieny. Jednocześnie muszą zadbać o aspekt emocjonalny, budując zaufanie pracowników do poziomu bezpieczeństwa w tych przestrzeniach, w których będą pracować.

PURE SPACE podejmuje oba te wyzwania na trzy sposoby:

  • Poprzez nadanie priorytetu zabiegom higienicznym i usunięcie źródeł zakażeń krzyżowych za pomocą zestandaryzowanych, zweryfikowanych przez strony trzecie procesów i procedur
  • Poprzez zapewnienie obiektywnych sposobów pomiaru skuteczności czyszczenia
  • Poprzez pokazanie pracownikom czynności związanych z czyszczeniem

Zabiegi higieniczne ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni narażonych na częste dotykanie
PURE SPACE koncentruje się na maksymalizacji higieny i usuwaniu źródeł zakażeń krzyżowych. Standardowe środki czyszczące koncentrują się zazwyczaj na widocznej czystości i częstotliwości wykonywania zadań – na przykład jak często są czyszczone podłogi i jak wyglądają. Nie kładą natomiast tak dużego nacisku na czyszczenie powierzchni narażonych na częste dotykanie i upewnienie się, że są one wolne od mikroorganizmów.

Jednakże, badania wskazują, że wirus pozostawiony na powierzchni typu klamka drzwi lub blat stołu, może w ciągu dwóch do czterech godzin zarazić 40-60% osób w miejscu pracy.

PURE SPACE analizuje całościowo przepływ osób w miejscach pracy, identyfikuje powierzchnie o wysokiej częstotliwości dotykania i na tej podstawie dostosowuje plan zabiegów higienicznych. Obejmuje on również stosowanie odpowiednich środków czyszczących, aby zapewnić, że obszary o wysokiej częstotliwości dotykania pozostaną bezpieczne przez wiele godzin po ich zdezynfekowaniu. Jak wyjaśnia Joseph Nazareth, Dyrektor ds. Zdrowia, Bezpieczeństwa i Jakości w ISS: Inspirację czerpaliśmy z naszego wieloletniego doświadczenia w pracy w szpitalach i placówkach opieki zdrowotnej, gdzie higiena i dezynfekcja są szczególnie ważne. PURE SPACE przenosi te wymagania do środowiska biurowego.

Dodatkowo, procesy, procedury i szkolenia stosowane w PURE SPACE zostały zweryfikowane przez DNV GL, jedną z wiodących na świecie jednostek certyfikujących w zakresie zarządzania ryzykiem i zapewnienia jakości. Naszym celem jest zwiększenie zaufania pracowników do czystości ich środowiska pracy poprzez właściwe podejście do higieny i dezynfekcji. Stosowanie metod, które są weryfikowane przez obiektywną stronę trzecią, pomaga nam osiągnąć ten cel - mówi Joseph.

Od "Wygląda czysto" do "Wiem, że jest czysto"
PURE SPACE pomaga również przywrócić zaufanie pracowników poprzez dostarczenie widocznych, naukowych dowodów na to, że dana przestrzeń jest czysta.

Mamy tendencję do osądzania efektów pracy służb porządkowych na podstawie tego co widzimy - mówi Joseph. Przy PURE SPACE używamy nauki i technologii do testowania i walidacji czystości.

PURE SPACE wykorzystuje technologię ATP do naukowego pomiaru efektów czyszczenia. ATP oznacza trójfosforan adenozyny, cząsteczkę występującą tylko w żywych komórkach i wokół nich, dlatego może być stosowany do pomiaru stężenia mikroorganizmów i poziomu higieny. Dzięki tej technologii, przechodzimy od subiektywnej oceny sprzątania do obiektywnej oceny, przy użyciu sprawdzonych pomiarów naukowych, wyjaśnia Joseph. Ta oparta na faktach i dowodach metoda pomaga rozwiać wszelkie wątpliwości, czy dany obszar jest czysty i gotowy do pracy.

Skuteczna komunikacja do pracowników
Komunikacja jest kolejnym kluczowym czynnikiem wpływającym na poczucie bezpieczeństwa pracowników. Wyniki testów ATP są udostępniane pracownikom, dzięki czemu mogą oni zapoznać się z wynikami i sprawdzić, jak wygląda sytuacja w ich otoczeniu.

Oprócz oceny ATP, istnieją inne widoczne oznaki, które pomagają przywrócić zaufanie pracowników do bezpieczeństwa ich miejscach pracy. W przeszłości sprzątanie było czynnością, która odbywała się po tym,  jak pracownicy szli do domu - mówi Joseph. Usługa PURE SPACE ma miejsce w ciągu dnia, gdy ludzie są w biurze i mogą przekonać się, że to się faktycznie dzieje. Tak wyraźna koncentracja na higienie przynosi też dodatkową korzyść w postaci zachęcania pracowników do zmiany własnych zachowań na takie, które przyczyniają się do utrzymania bezpiecznego miejsca pracy dla wszystkich.

Ten sam wysoki standard we wszystkich lokalizacjach
Dla firm globalnych - lub firm posiadających kilka biur - PURE SPACE oferuje standaryzację we wszystkich lokalizacjach. Dzięki temu pracownicy mogą być pewni, że wszędzie tam, gdzie pracują, został wprowadzony ten sam wysoki standard higieny.

Gdy wdrażamy ten sam produkt w różnych budynkach, regionach i obszarach geograficznych, możemy następnie mierzyć jego skuteczność w skali całego kraju, czy też w skali globalnej. Pozwala nam to zmieniać go i unowocześniać, w miarę napływu nowych danych - mówi Joseph.

Więcej niż rozwiązanie na czas pandemii 
I choć produkt PURE SPACE został opracowany pod kątem konkretnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, Joseph uważa, że wiele z jego elementów będzie funkcjonować również po jej zakończeniu.

Rozwiązania wykorzystane w PURE SPACE wpisują się w szerszą dyskusję na temat tego, jak możemy tworzyć zdrowsze środowisko pracy. Wierzę, że mamy szansę na poprawę samopoczucia ludzi nie tylko dlatego, że będą zdrowsi, ale również bardziej zrelaksowani i spokojni.

Chcesz dowiedzieć się więcej o PURE SPACE? Zapraszamy do kontaktu: handlowy@pl.issworld.com